»Mislim, da je zelo dobro poznan in tudi razumljen institut, tako da iz tega vidika je ta rešitev ustrezna.«
»Ali ste za to, da se za volitve poslank in poslancev v Državni zbor Republike Slovenije uvede preferenčni glas, ki bo zagotovil odločilen vpliv volivcev na izbiro poslanca?«
»Evropske volitve so namreč pokazale, da ljudje tako urejen preferenčni glas sprejemajo, razumejo in tudi v velikem številu uporabljajo.«
»Se da pa morda kaj narediti s preferenčnimi glasovi.«
»Ko sem še kot poslanec državnega zbora glasoval za tak zakon, nas je bilo za 58 ali 57 poslank in poslancev. V vsakem mandatu nam manjka nekaj glasov in mislim, da bi morala biti takšna podpora, kot so jo ljudje izkazali na referendumu, zadostna, da tudi teh nekaj poslancev, ki se še obotavljajo, prepriča, da je treba slediti volji ljudstva.«
»Ne vem, končno besedo imajo vedno volivci s preferenčnim glasom.«
»V koaliciji smo to vzeli zelo resno. Predsednik vlade je takoj potem sklical sestanek političnih strank. Tam so vse parlamentarne stranke, razen ene, izrazile podporo preferenčnemu glasu.«
»Noben volivec kjerkoli v Sloveniji ne more vplivati na to, kdo točno bo v njihovem imenu izvoljen. Edina rešitev za to je ukinitev volilnih okrajev in uvedba preferenčnega glasu.«
»Referendumsko vprašanje po njihovem volivcem ne ponuja konkretne možnosti, kako uvesti preferenčni glas, niti jim ne zagotavlja, da bo s tem res zagotovljen odločilni vpliv na izbiro kandidatov.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju